Zielony Certyfikat również w roku 202415.01.2024r.
Trzeci raz z rzędu MKS Debrzno będzie legitymował się tzw. Zieloną Gwiazdką, aktywnie uczestnicząc w Programie Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Taką informację klub otrzymał w połowie grudnia ubiegłego roku.

Co wiąże się z tym faktem? Otóż biorąc udział w przywoływanym programie otrzymamy z Warszawy partycypację środków finansowych w związku z kosztami utrzymania trenera drużyny juniorów E1 (rocznik 2013 i młodsi). Ponadto kilka razy w sezonie pojawi się na zajęciach w Debrznie w celu ich obserwacji trener związkowy, dzięki czemu pojawi się sposobność do wymiany doświadczeń, a także wcielenia w życie w przyszłości, w trakcie kolejnych treningów, uwag poczynionych przez szkoleniowca delegowanego przez Pomorski ZPN.