"Bielik Cup" z udziałem Czerwono-Niebieskich08.02.2024r.
W dniach 10-11 lutego 2024 r. w Poznaniu odbędzie się jeden z turniejów eliminacyjnych piłkarskiej imprezy dla dzieci pod nazwą "Bielik Cup", tym razem przeznaczony dla rocznika 2014 (i młodsi). W zawodach weźmie udział ekipa MKS-u Debrzno trenowana przez Krzysztofa Dudzica. Jest to fragment ogólnopolskiego projektu kierowanego do adeptów futbolu od rocznika 2012 aż po najmłodszych zawodników urodzonych w 2017 roku.

Debrznianie spędzą dwa dni w stolicy Wielkopolski mogąc konfrontować się z drużynami, z którymi na co dzień nie rywalizujemy, co już samo w sobie jest bardzo atrakcyjne i korzystne w kontekście dalszego sportowego rozwoju. Łącznie w imprezie wystąpi piętnaście ekip podzielonych na trzy grupy. W pierwszej znalazły się zespoły Juventus Academy II Toruń, Victoria Niemcz Osielsko, AP Reissa Bydgoszcz, SF Junior Nakło oraz AP Reissa II Poznań, w drugiej zagrają Juventus Academy Toruń, AP Gwardia Koszalin, AP MFS Gdańsk, Tucholanka Tuchola i AP Reissa Poznań, natomiast w trzeciej, tej najbardziej nas interesującej, bo "debrzeńskiej" Grunwald Poznań, Lech Sulechów, Orły Pecna, UKS Orlik Mosina i nasz MKS Debrzno. Zmierzymy się zatem z trzema przedstawicielami woj. wielkopolskiego, a także jedną ekipą pochodzącą z terenu z woj. lubuskiego.

Wszystkie spotkania umiejscowiono na obiekcie APR Arena Dębiec, ze sztuczną nawierzchnią, zadaszonym (hala pneumatyczna). Pojedynczy mecz potrwa 23 minuty, a team znad Debrzynki rozpocznie zmagania w sobotę 10 lutego o godz.17.10 od potyczki z Orłami. W zależności od zajętej w grupie lokaty podopieczni K. Dudzica będą kontynuować dalsze gry nazajutrz.

Wyjazd do Grodu Przemysława jest możliwy dzięki zaangażowaniu Rodziców dzieci i sporego grona darczyńców. MKS uzyskał wsparcie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zakładu Masarskiego Nadobny Debrzno, firmy "Morgantravel" Marka Romańca, Gospodarstwa Rolnego "Gliszczyński" Leszka Gliszczyńskiego, piekarni Anety Jagusz, a także od Mariusza Kwaśniaka i Adama Łukaszewskiego. Wszystkim wyżej wymienionym już teraz serdecznie dziękujemy za pomoc!

Oczywiście trzymamy kciuki za kolejny sprawdzian drużyny juniorów E2, oczekując na pomyślne wieści z turnieju "Bielik Cup". Oto w jakim składzie zaprezentujemy się w tych zawodach: Aleksander Jarosz, Dominik Malmon, Wojciech Obarzanek, Maksymilian Ogierman, Franciszek Szuber, Seweryn Tojza, Iwo Traczyk, Wiktor Wasyłyk, Iga Wegner i Lena Wegner.