Na pudle Pogarzeff, Michno i Kostera17.02.2024r.
Udanie zainaugurowaliśmy cykl imprez sportowych związanych z tegoroczną akcją charytatywną "Debrzno Pomaga Potrzebującym". Na pierwszy ogień poszli tenisiści stołowi, których dwudziestu stawiło się w samo południe 17 lutego w hali Szkoły Podstawowej, aby zagrać dla Kingi, Leny i Michaliny. Mimo bardzo średniej frekwencji zawody były bardzo ciekawe, a co najważniejsze finalnie w puszce przedsięwzięcia "DAM" znalazło się dzięki ich uczestnikom równe 900 złotych. Brawo!

Wobec faktu, że liczba pingpongistów nie była szczególnie pokaźna, zdecydowano się połączyć kategorie i wszyscy grali wspólnie bez względu na wiek. Drogą losowania powstały cztery pięcioosobowe grupy, przy czym jedna (ta pierwsza) okazała się zdecydowanie najsilniejsza, gdyż znaleźli się w niej w komplecie pingpongiści rywalizujący ze sobą na co dzień w lidze. Triumfował w tym gronie Piotr Kostera, wyprzedzając Sebastiana Michno, który przebił się do ćwierćfinału w bezpośredniej bardzo wyrównanej potyczce z kolegą klubowym Robertem Stroińskim, wygrywając 3:2. Słabiej poszło Dominikowi Frąckowiakowi i Januszowi Rudnikowi, co nie zmienia faktu, iż rywalizacja w grupie A była najbardziej frapująca.

Z pozostałych trzech do czołowej ósemki awansowali Paweł Pałubicki, Andrzej Rosiński, Mariusz Pogarzeff, Julian Szulhan, Krzysztof Mróz oraz Artur Magdziak. W 1/4 finału Kostera pokonał Rosińskiego (3:0) Pogarzeff Mroza (3:0) Michno Pałubickiego (3:0), a Magdziak Szulhana (3:1). W półfinałach trzysetówki, w których Pogarzeff zwyciężył Kosterę, a Michno Magdziaka. Wreszcie w konfrontacji o trzecią pozycję Kostera wygrał 3:0 z Magdziakiem, a w finale w takim samym stosunku Pogarzeff pokonał Michno, rewanżując się debrznianinowi za porażkę w meczu ligowym sprzed paru miesięcy.

Każdy zawodnik otrzymał okolicznościowe medale upamiętniające udział w tym szczególnym turnieju. Dziękujemy, że byliście tego dnia w szkolnej hali!

1. Mariusz Pogarzeff (Domisław)
2. Sebastian Michno (Debrzno)
3. Piotr Kostera (Wyczechy)
4. Artur Magdziak (Domisław)