Zmarł Stanisław Graczyk26.02.2024r.
24 lutego 2024 r. w wieku niespełna 73 lat zmarł Stanisław Graczyk, przez długi czas człowiek będący blisko spraw naszego klubu. Pan Stasiu zostanie zapamiętany w rodzinie Czerwono-Niebieskich jako osoba wiele sezonów pełniąca obowiązki opiekuna medycznego w trakcie meczów piłkarskich rozgrywanych na Stadionie Miejskim.

S. Graczyk urodził się 19 maja 1951 r. w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu. Lubił sport, zawsze był nim bardzo zainteresowany. Jako debrznianin żywo emocjonował się losami zarówno wcześniej istniejącego klubu "Żagiel", jak i od 1992 roku Miejskiego Klubu Sportowego. W latach 1994-1995 zasiadał w zarządzie MKS-u jako członek tego gremium, a potem ponownie (grudzień 2001 r. - luty 2004 r.) miał wpływ na działalność organizacji z ul. Sportowej jako skarbnik. W latach 2004-2006 działał natomiast w Komisji Rewizyjnej MKS-u.

Jak wspomnieliśmy wyżej przez kilkanaście lat regularnie pomagał przy meczach w Debrznie będąc opiekunem medycznym, a gdy z powodów zdrowotnych nie był już w stanie tego czynić, gorąco wspierał ekipę z Grodu Dzika z trybun jako jej wierny sympatyk.

Pana Stanisława pożegnamy jutro, tj. we wtorek 27 lutego. O godz.15.00 w kościele parafialnym odbędzie się msza żałobna, po czym odprowadzimy zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym w Debrznie.