Brydżyści i siatkarze na medal 04.03.2024r.
Rano turniej brydża, po południu impreza siatkarska - tak wyglądała sobota 2 marca, jeśli chodzi o akcenty sportowe związane z akcją "Debrzno Pomaga Potrzebującym". Obydwa wydarzenia bezsprzecznie spełniły swoją rolę, nie tylko jako rywalizacja par, a potem drużyn, ale nade wszystko miały przecież wymiar charytatywny i każdy uczestnik dołożył cegiełkę do ostatecznego pokaźnego wyniku finansowego.

Imprezą brydżystów, którą rozegrano w sali kawiarnianej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, zawiadywał Tadeusz Bucholc i był nie tylko odpowiedzialny za jej organizację, ale również okazał się (spoglądając na wyniki)... niegościnny, bo grając wspólnie z chojniczaninem Andrzejem "Śrubą" Szczepankiewiczem (w latach 80-tych piłkarz Żagla Debrzno) wygrali całe zawody! Ogółem wystartowało dwanaście par i wszyscy znakomicie się bawili. Warto przypomnieć, że turniej był zarazem III memoriałem Jana Gliszczyńskiego, debrznianina, przed laty bardzo dobrego brydżysty. Drugą lokatę wywalczyli reprezentanci Chojnic Marek Baczyński/Jan Rakowski, a trzecią duet człuchowsko-debrzeński Franciszek Gappa/Waldemar Klimek. Brawa dla wszystkich zawodników tym bardziej, że na rzecz akcji zebrano ogółem 1190 złotych!

Kilka godzin później hala sportowa Szkoły Podstawowej ugościła siatkarzy. To już jedenasta odsłona zawodów drużyn mieszanych. Sześć ekip rywalizowało najpierw w dwóch grupach, a następnie o miejsca. Na szczycie klasyfikacji znalazły się dwie drużyny Amatorów, natomiast ubiegłoroczni zwycięzcy (Amstel) wywalczyli tym razem "brąz". Oprócz pucharów dla zespołów organizatorzy (Mariusz Leśniewicz i Jan Płaczek) przygotowali też wyróżnienia indywidualne, które wręczono Karolinie Lackowskiej (Amstel) oraz Dawidowi Lewandowskiemu (Amator Team II), natomiast dodatkową nagrodę dla najlepszego uczestnika meczu finałowego przyznano Jarosławowi Skorupie (Amator Team).

A rezultat zbiórki? Okazałe 1390 złotych! Ukłony dla siatkarzy!

BRYDŻ SPORTOWY

1. Tadeusz Bucholc (Debrzno)/Andrzej Szczepankiewicz (Chojnice)
2. Marek Baczyński (Chojnice)/Jan Rakowski (Chojnice)
3. Franciszek Gappa (Człuchów)/Waldemar Klimek (Debrzno)