Strażacy wracają na tron07.03.2024r.
Bardzo ciekawie przebiegały XXIII Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej. Wyjątkowo rozegraliśmy je w nowiutkim obiekcie Szkoły Podstawowej w Lipce, a więc pierwszy raz w dziejach turnieju "wyprowadziliśmy" go na chwilę poza Gród Dzika. 3 marca było naprawdę niezwykle interesująco, a za ilustrację tej opinii niech posłuży po prostu końcowa tabela zawodów. Oto zdobycie aż ośmiu punktów w sześciu meczach wystarczyło do zajęcia zaledwie... szóstego miejsca.

Mistrzami zostali strażacy z OSP Debrzno, którzy wywalczyli triumf w naszej imprezie szósty raz w historii. Poprzednio wygrywali w 2008, 2015, 2016, 2018 i 2022 roku. Co ciekawe, rok temu nie bronili tytułu, który odzyskała wówczas "Rola" sp z o.o. Człuchów, z kolei teraz człuchowianie nękani problemami kadrowymi zrezygnowali z występu. W ich miejsce wskoczyli debiutanci, czyli Akademia Piłkarska MKS-u Debrzno. Zdecydowana większość spotkań była zacięta, rywalizacja toczyła się "na styku", a najbardziej interesująco było na samym finiszu. Oto w ostatniej potyczce dnia Omnivent konfrontował się z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym. W przypadku zwycięstwa lipczanie zapewniliby sobie tytuł mistrzowski, a ekipa MOW obsunęłaby się aż na... szóstą lokatę. Ponieważ jednak MOW (co roku z podziwem to podkreślamy: jedyny zespół, który nie opuścił żadnej edycji naszego wydarzenia!) wygrał 3:2, rzutem na taśmę wywalczył drugie miejsce, spychając Omnivent na trzecią pozycję.

Królem snajperów został Przemysław Jaworski (Omnivent) z siedmioma golami, który prezentował wyborną dyspozycję strzelecką, decydując w dużej mierze o obliczu swojej drużyny. Organizatorzy turnieju uznali najlepszym zawodnikiem Tomasza Łukaszuka (MOW), a laur dla najlepszego bramkarza przypadł drugi raz z rzędu Sławomirowi Słonce (Kaber).

Puchary i statuetki wręczali przedstawiciele inicjatorów akcji "Debrzno Pomaga Potrzebującym" Daniel Hnatczak i Sebastian Michno. Osobne podziękowania kierujemy w stronę sędziego Pawła Wegnera oraz S. Słonki, który pomagał zrealizować niedzielną imprezę z ramienia SP Lipka.

XXIII Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej - 3 marca 2024 r.

Robson- OSP 0:1

5. Arma Lipka 8 7-6
6. Kaber Lipka 8 5-7
7. Robson Biskupnica 1 1-10