Trzy oczka przywiezione z "Modraka"28.03.2024r.
W przedświąteczny czwartek bardzo udanie zainaugurowaliśmy rozgrywki w rundzie rewanżowej w klasie okręgowej juniorów D1. Team Norberta Muchy wygrał na wyjeździe z Chojniczanką II Chojnice 5:1, odnosząc w zadowalającym stylu czwarte zwycięstwo w sezonie.

Czerwono-Niebiescy byli tego dnia lepsi od rywali, chociaż początek drugiej odsłony zwiastował spore problemy z dowiezieniem wypracowanego wcześniej prowadzenia do ostatniego gwizdka. Zanim jednak do tych małych kłopotów doszło, wygrywaliśmy po 40 minutach dość pewnie 2:0. Rezultat otworzył w 9 min. Piotr Pałubicki, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, stworzoną mu prostopadłym zagraniem od Wojciecha Kalli. Po 60 sekundach niewiele zabrakło Igorowi Begerowi, a zaraz potem kąśliwie uderzył z dystansu Kalla. Dobrą sposobność na drugie trafienie mieliśmy również w 20 min., gdy Beger był oko w oko z golkiperem, lecz uderzał z bardzo ostrego, niemal zerowego kąta. Dobrze ustawiony na środku pola karnego Jakub Lemańczyk nie doczekał się podania, a szkoda, bo miałby dużo lepszą pozycję do strzału.

W 21 min. chojniczanie oddali groźne uderzenie z kilkunastu metrów, ale dobrze usposobiony Filip Szczepański odbił piłkę do boku. Odpowiedzieliśmy próbą z daleka w wykonaniu Kalli w 23. minucie. Z kolei w 25 min. podawał Beger, w dogodnej pozycji znalazł się Pałubicki, wycofał do Kalli i wywalczyliśmy rzut rożny. W 31 min. zrobiło się 2:0. Beger zmusił do błędu defensora Chojniczanki, futbolówkę przejął Nikodem Lisowski i wykorzystał świetną szansę na drugą bramkę. W 37 min. główkował po kornerze w wykonaniu Kalli Aleks Czyżykowski i to był ostatni ciekawy akcent pierwszej części meczu.

Kilka minut po przerwie kompletnie nieudane dla debrznian. Efektem sporej przewagi przeciwników był gol w 43 min., kiedy po rogu Danił Horelik nie obronił dość mocnego strzału głową. Drugi golkiper MKS-u popisał się jednak potem co najmniej dwukrotnie, gdy w krótkim odstępie czasu wybronił naprawdę niebezpieczne uderzenia rywali. Z czasem gra wyrównała się, napór zespołu Chojniczanki II zelżał. W 48 min. ładnie przymierzył z wolnego Kalla, ale bramkarz był na miejscu. W 60 min. doskonałej okazji nie wykorzystał Pałubicki, główkując niecelnie praktycznie do pustej bramki po rzucie rożnym.

Finałowy kwadrans zdecydowanie na korzyść zawodników z Grodu Dzika. W 67 min. po kornerze i dośrodkowaniu Kalli najwyżej wyskoczył rosły Czyżykowski i pewnie umieścił piłkę w celu. W 72 min. zdobyliśmy czwartą bramkę za sprawą Pałubickiego, któremu dogrywał Beger. Mieliśmy gwoli ścisłości w tej sytuacji małe wątpliwości, czy napastnik debrzeński nie był na spalonym. Tak czy inaczej "Pałba" ma w tej chwili już 26 goli w edycji 2023/2024! W 76 min. nieznacznie chybił Kalla, ale w 78 min. wynik na 5:1 ustalił Czyżykowski, niemal kopiując poprzednie swoje trafienie. Obejrzeliśmy wrzutkę z rogu Kalli i drugą precyzyjną główkę Aleksa.

Serdeczne podziękowania dla Państwa Joanny i Piotra Kalla za użyczenie busa na wyjazd drużyny do Grodu Tura. Po Świętach Wielkanocnych wrócimy do rywalizacji, podejmując w Debrznie Dolinę Niepoględzie. Tę potyczkę zaplanowaliśmy na sobotę 6 kwietnia o godz.15.00.

Chojniczanka II Chojnice- MKS Debrzno 1:5 (0:2)
Gole dla MKS-u: Piotr Pałubicki (9, 72), Aleks Czyżykowski (67, 78), Nikodem Lisowski (31)
MKS: Szczepański, Horelik- Beger, J. Bielecki, Bieszczad, Czyżykowski, Kalla, Lemańczyk, Lisowski, Pałubicki, Szydłowski, Urban