poniedziałek 15 czerwca godz.16.00-17.15 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim i środa 17 czerwca godz.16.00-17.30 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim
JUNIORZY E1
wtorek 16 czerwca godz.17.00-18.30 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim
JUNIORZY E2
wtorek 16 czerwca godz.17.00-18.30 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim
JUNIORZY F1
poniedziałek 15 czerwca godz.17.15-18.30 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim i środa 17 czerwca godz.17.30-19.00 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim
JUNIORZY F2
wtorek 16 czerwca godz.16.00-17.00 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim i czwartek 18 czerwca godz.16.00-17.00 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim
AKADEMIA PIŁKARSKA
grupa I (roczniki 2020 i 2021, juniorzy G2), trenerka ŻANETA SIEG, środa 24 czerwca godz.16.30-17.30 Stadion Miejski
grupa II (roczniki 2018 i 2019, juniorzy F2), trener PAWEŁ WŁADYCZAK; wtorek 16 czerwca godz.16.00-17.00 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim i czwartek 18 czerwca godz.16.00-17.00 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim
grupa III (rocznik 2017, juniorzy F1), trener KRZYSZTOF DUDZIC; poniedziałek 15 czerwca godz.17.15-18.30 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim i środa 17 czerwca godz.17.30-19.00 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim
grupa IV (rocznik 2016, juniorzy E2), trener BARTŁOMIEJ LICA; wtorek 16 czerwca godz.17.00-18.30 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim
grupa V (rocznik 2015, juniorzy E1), trener BARTŁOMIEJ LICA; wtorek 16 czerwca godz.17.00-18.30 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim
grupa VI (roczniki 2013 i 2014, juniorzy D1), trener KRZYSZTOF DUDZIC; poniedziałek 15 czerwca godz.16.00-17.15 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim i środa 17 czerwca godz.16.00-17.30 boisko Orlik przy Stadionie Miejskim
AKTUALNOŚCI
Meczów barażowych nie będzie
13.06.2026r.
W zapowiedzi spotkania klasy A seniorów MKS Debrzno - Kaszubia II Studzienice, kończącego sezon 2025/2026, którą zamieściliśmy wczoraj pojawiła się wzmianka o tym, że Czerwono-Niebiescy powalczą o trzecią lokatę na finiszu rywalizacji. Jeszcze niedawno wiele wskazywało na to, że to miejsce uprawni emkaesiaków do udziału w dwumeczu barażowym o awans do klasy okręgowej. Nic z tego...
Wyjaśniamy dlaczego i skąd taka interpretacja regulaminu rozgrywek, jaką otrzymaliśmy kilka dni temu z Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN-u. Zacznijmy od aktualnej sytuacji w tabeli naszej grupy klasy A. Prowadzi w niej Bytovia II Bytów, wyprzedzając o punkcik Lew Lębork. Lider podejmuje w ostatniej serii Kolejarza II Chojnice, natomiast Lęborczanie udadzą się do Czarnego. Bytovia II i Lew jutro rozstrzygną między sobą wyścig po pierwszą pozycję i w teorii powinny zgarnąć bezpośredni awans oraz prawo gry w barażach. Szkopuł w tym, że od kilkunastu dni wiadomo, że pierwsza ekipa Bytovii spada z IV ligi do klasy okręgowej, co oczywiście oznacza brak możliwości wywindowania się z klasy A szczebel wyżej dla Bytovii II.
To zrodziło szansę dla trzeciej drużyny w grupie II na wzięcie udziału w dodatkowych grach o okręgówkę i choć wzajemnie sprzeczne głosy dochodziły ze środowiska futbolowego w tej sprawie, wydawało się, że rzeczywiście jest na to nadzieja. Wszelkie spekulacje przecięła Komisja ds. Rozgrywek w Słupsku uznając, że w zaistniałej sytuacji awans bezpośredni uzyska Lew Lębork (z pierwszej lub drugiej lokaty, to obojętne) oraz Granit Kończewo (zwycięzca zmagań w grupie I) i Start Łeba (wicemistrz grupy II, bez baraży!). Granit wraca po rocznej przerwie, Lew będzie absolutnym debiutantem, a Łebianie ostatnio występowali w okręgówce w edycji... 2006/2007!
No dobrze, w takim razie co dokładnie leżało u podstaw stanowiska Komisji ds. Rozgrywek w rzeczonej kwestii? Przytoczymy po prostu odpowiednie zapisy z regulaminu rozgrywek:
5.6.2. W przypadku rozgrywek, których zasady awansu i spadku przewidują rozegranie meczów barażowych o udział w rozgrywkach klasy wyższej pomiędzy uczestnikami rozgrywek klasy niższej:
5.6.2.1. W sytuacji, gdy klub/kluby uprawniony w wyniku rywalizacji sportowej do bezpośredniego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej lub uprawniony do udziału w meczach barażowych o udział w rozgrywkach klasy wyższej nie otrzyma licencji uprawniającej do udziału w tych rozgrywkach w następnym sezonie lub zrezygnuje z udziału w rozgrywkach lub awans do rozgrywek klasy wyższej oznaczałby sprzeczność z zasadami, o których mowa w paragrafie 2 ust. 7 Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną, klub ten zostanie sklasyfikowany w rozgrywkach bieżącego sezonu zgodnie z liczbą zdobytych punktów jednakże nie uzyska awansu do klasy wyższej lub nie zostanie dopuszczony do udziału w meczach barażowych.
5.6.2.2. W sytuacji, o której mowa w ust. 1, awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyska klub/kluby zajmujące kolejne najwyższe miejsce w tabeli rozgrywek, jednak nie niższe niż najniżej sklasyfikowany uczestnik meczów barażowych, o ile otrzyma licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy wyższej.
Niejako na dokładkę w dokumencie dodatkowym nazwanym "Awanse i spadki w rozgrywkach seniorów Pomorskiego ZPN-u na sezon 2025/2026 i następne" wyraźnie określono, że w barażach uczestniczą wicemistrzowie obydwu grup słupskiej klasy A i nie ma mowy o innych rozwiązaniach, co definitywnie kończy temat.