Dziesiąty gol Czerwono-Niebieskich z rzutu rożnego!28.04.2024r.
Wiało straszliwie podczas rozgrywanego dwa tygodnie temu, w niedzielę 14 kwietnia, meczu wyjazdowego drużyny seniorów MKS-u w Nakli z Gromem. Warunki atmosferyczne w ogromnej mierze "rozdawały karty" w tamtym spotkaniu, a przynajmniej miały niebagatelny wpływ na kilka kluczowych sytuacji boiskowych. Jedna z nich zaistniała szybko, bo w 3. minucie, gdy Michał Pacholik ustawił futbolówkę w narożniku boiska i po silnym dośrodkowaniu całkowicie zaskoczył golkipera gospodarzy. Tak padła DZIESIĄTA w historii dorosłej ekipy naszego klubu bramka z kornera!

Wielkie brawa dla kapitana emkaesiaków, który w efektowny sposób otworzył wynik potyczki z outsiderem tabeli. Dla "Kołka" to zresztą nie pierwszyzna, bo trzy lata temu, w trakcie meczu sparingowego w Lipce, również znalazł receptę na golkipera rywali, pokonując go uderzeniem bezpośrednio z rogu.

Poniżej zamieszczamy zestawienie wszystkich autorów takich trafień (dodając datę spotkania, przeciwnika, wynik końcowy, itp.), zwracając baczną uwagę przy analizie owej listy na parę istotnych kwestii. Oto w ostatnich latach obrodziło w "rogale", bo z dziesięciu ogółem takich bramek w dziejach drużyny seniorów MKS-u aż siedem nasi piłkarze zdobyli w okresie 2015-2024. Wcześniej przez niemal dwie dekady (1995-2015) nie odnotowaliśmy takiego wydarzenia. Co też symptomatyczne, niemal wszystkie (sic!) gole z kornera strzelaliśmy poza Debrznem, bowiem Stadion Miejski był świadkiem trafienia z rogu jedynie w maju 1995 roku, kiedy to Roman Nylec tak zakręcił piłką, że bramkarzowi Sokoła nie pozostało nic innego, jak wyciągnąć ją po chwili z siatki.

Sześciu zawodników debrzeńskich może poszczycić się tą specyficzną zdobyczą, przy czym Paweł Wegner uczynił to aż trzykrotnie (na dokładkę z rzędu!), a wspomniany wyżej Świętej Pamięci R. Nylec dwa razy. Teraz Pacholik dołączył do ścisłego, elitarnego można by rzec, bo liczącego ledwie trzy nazwiska, grona futbolistów znad Debrzynki z przynajmniej dwoma golami z rogu. Co ważne jednak, jego wyczyn jest szczególny, bo piłka wpadła do celu już w 3. minucie meczu, czyli... najwcześniej z wszystkich podobnych goli. Gratulacje!

1.KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ, 14 lutego 1993 r. Krajna Sępólno Krajeńskie - MKS 2:2 (towarzyski)
2.ROMAN NYLEC, 10 października 1993 r. Prefabet Studzienice - MKS 3:1 (klasa A)
3.ROMAN NYLEC, 14 maja 1995 r. MKS - Sokół Wyczechy 7:0 (klasa A)
4.PAWEŁ WEGNER, 21 marca 2015 r. Piast Człuchów - MKS 0:3 (walkower), na boisku 1:1 (klasa okręgowa)